17.02.2019r. Godz. 10:56Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 11.06.2015r.

dodano: 11 czerwca 2015 o 16:06 | ostatnia aktualizacja: 12 czerwca 2015 o 23:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 19 razy, w tym 8 pożarów oraz 11 miejscowych zagrożeń. W działaniach zaangażowanych było 45 zastępów i 174 strażaków. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 8 osób.

Ważniejsze zdarzenia:

       W Sosnówce, pow. opolski, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia jeden z pojazdów znajdował się w rowie, drugi zaś na środku jezdni. Poszkodowane 3 osoby zostały przewiezione, przez zespół ratownictwa medycznego, do szpitala. Strażacy odłączyli dopływ prądu w pojazdach oraz usunęli rozlane płyny eksploatacyjne z jezdni. W pierwszej fazie działań ruch na DK 46 był wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo.

       W miejscowości Biernatów, pow, głubczycki, samochód osobowy, z nieznanych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w przepust. Strażacy przy użyciu sprzętu hydraulicznego wykonali dostęp do poszkodowanego, ewakuowali z pojazdu i przekazali pod opiekę zespołowi ratownictwa medycznego. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety nie udało się przywrócić czynności życiowych kierującego, obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon.

 

sporządził

Dyżurny Operacyjny

mł.kpt. Damian Skowroński