11.12.2018r. Godz. 16:58Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 11.06.2015r.

dodano: 11 czerwca 2015 o 16:06 | ostatnia aktualizacja: 12 czerwca 2015 o 23:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 19 razy, w tym 8 pożarów oraz 11 miejscowych zagrożeń. W działaniach zaangażowanych było 45 zastępów i 174 strażaków. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 8 osób.

W Sosnówce, pow. opolski, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia jeden z pojazdów znajdował się w rowie, drugi zaś na środku jezdni. Poszkodowane 3 osoby zostały przewiezione, przez zespół ratownictwa medycznego, do szpitala. Strażacy odłączyli dopływ prądu w pojazdach oraz usunęli rozlane płyny eksploatacyjne z jezdni. W pierwszej fazie działań ruch na DK 46 był wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo.

W miejscowości Biernatów, pow, głubczycki, samochód osobowy, z nieznanych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w przepust. Strażacy przy użyciu sprzętu hydraulicznego wykonali dostęp do poszkodowanego, ewakuowali z pojazdu i przekazali pod opiekę zespołowi ratownictwa medycznego. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety nie udało się przywrócić czynności życiowych kierującego, obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon.

sporządził

Dyżurny Operacyjny