17.11.2018r. Godz. 01:40Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 11.07.2018

dodano: 12 lipca 2018 o 00:07 | ostatnia aktualizacja: 12 lipca 2018 o 23:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 36 razy. Odnotowaliśmy 3 pożarów26 miejscowych zagrożeń oraz 7 alarmów fałszywych. W wyniku zdarzeń poszkodowanaych zostało 10 osób w tym 3 ofiary śmiertelne. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 81 zastępów, w sile 320 strażaków.

W miejscowości Grodziec (powiat opolski) miał miejsce wypadek dwóch pojazdów osobowych. Prawdopodobną przyczyną była nadmierna prędkość. W wyniku tego zdarzenia poszkodowanych zostało trzy osoby, a jedna poniosła śmierć na miejscu. W działaniach ratowniczych brało udział pięć zastępów straży pożarnej

W miejscowości Dąbrowa (powiat opolski) realizowano działania mające na celu ugaszenie wysypiska śmieci. Działania polegały na usuwaniu gruzu w celu dotarcia do zarzewi ognia. W działaniach zaangażowane było siedemnaście zastępów straży pożarnej, dwie fadromy , jeden spychacz, dwie koparki i jedna koparko-ładowarka.

W wyniku złych warunków atmosferycznych odnotowano jedenaście przypadków usuwania skutków opadów deszczu w postaci wypompowywania wody oraz układania worków z piaskiem w celu obrony przed zalaniem zagrożonych posesji (domów i piwnic).

Opracowanie: Stanowisko Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. bryg. Marek Kocielski