12.12.2018r. Godz. 16:13Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 11.08.2014r.

dodano: 12 sierpnia 2014 o 00:08 | ostatnia aktualizacja: 12 sierpnia 2014 o 07:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym jednostki straży pożarnej na terenie naszego województwa interweniowały 52 razy. W działaniach udział brały 64 zastępy straży pożarnej i 267 strażaków.

Z powodu silnych opadów deszczów jakie przeszły nad powiatem kędzierzyńsko – kozielskim straż pożarna interweniowała 18 razy. Były to wyjazdy głównie do pomowania wody z piwnic zalanych posesji oraz usuwanie konarów drzew strażających zagrożenie i uniemożliwających przejazd.

W Głuchołazach powiat nyski zostaliśmy wezwani do przygniecionego przez betonowy słup mężczyzny. Po dotarciu do poszkodowanego stwierdzono, że jest przytomny i kontaktowy. Zastęp straży pożarnej ręcznie, bez użycia żadnego sprzętu podniósł betonowy element i przestawił go obok poszkodowanego, wykonując dostęp dla zespołu ratownictwa medycznego.

Wystrzał opony w samochodzie ciężarowym na 261km autostrady A4 kierunek Wrocław był przyczyną całkowitego zniszczenia ciągnika siodłowego i naczepy. Po przyjeździe na miejsce zdarzenie zastano leżący pomiędzy pasami autostrady palący się pojazd, na skutek uderzenia rozerwany został, zbiornik z którego, wyciekło paliwo. Podano dwa prądy gaśnicze piany na palące się elementy pojazdu. Na czas działań autostrada A4 była zablokowana w obu kierunkach. Straty materialne zostały wstępnie oszacowane na 400 tys.pln.

W wypadka komunikacyjnych do jakich doszło na terenie naszego województwa ranych zostało 7 osób.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania