11.12.2018r. Godz. 16:56Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 11.08.2015r.

dodano: 12 sierpnia 2015 o 00:08 | ostatnia aktualizacja: 12 sierpnia 2015 o 21:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 107 razy, w tym było 39 pożarów, 61 miejscowych zagrożeń oraz 7 alarmów fałszywych. W działaniach zaangażowanych było 206 zastępów w sile 895 strażaków. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych została 1 osoba.

W miejscosci Gana powiat oleski silny wiatr podczas burzy zerwał dach z budynku gospodarskiego. Dach wylądował na podwórku posesji na całe szczęście nie uszkodził on obiektu mieszkalnego. Działania zastępów straży pożarnej polegały na usunięci zerwanego dachu z podwórka oraz zabezpieczonego budynku gospodarskiego prowizorycznym dacham z plandek. W zdarzeniu tym nikt nie został ranny straty materialne oszacowano na 30 tys.pln.

W miejscowości Kozuby powiat namysłowski miał miejsco pożar trawy na powiarzchni około 1 ha trudne warunki spowodowały że pożar przedostał się do lasu młodnikowego gdzie szybko rozporzesteniał się. Sprawnie prowadzona akcja gaśnicza Podanie ośmiu prądów wody w natarciu na pożar doprowadziło do szybkiego jego ugaszenia. Straty materialne powstałe tym zdarzeniu oszacowano na 5 tys.pln. A wartość uratowanego mienia to 500 tys.pln.

sporządził

mł.bryg. R. Bisowski i kpt. K. Sobkowicz