16.08.2018r. Godz. 06:02Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 11.08.2018 r

dodano: 11 sierpnia 2018 o 23:08 | ostatnia aktualizacja: 12 sierpnia 2018 o 22:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 42 razy. Odnotowaliśmy 11 pożarów, 30 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 4 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 91 zastępów, w sile 425 strażaków.

Przed godziną 11 w miejscowości Prądy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocykla. W momencie przyjazdu droga była zablokowana w obu kierunkach, zabezpieczono teren działań, przygotowano lądowisko dla LPR.  Udzielono KPP osobie poszkodowanej, zapewniono drożność dróg oddechowych, zaopatrzono złamania i rany, LPR przetransportował osobę poszkodowaną do szpitala.

O godzinie 3:20 w miejscowości Pietraszów samochód ciężarowy z naczepą zjechał z drogi i uderzył w budynek mieszkalny. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji i pomocy ZRM w udzieleniu KPP i ewakuacji poszkodowanego kierowcy z samochodu ciężarowego. Osobę poszkodowaną przekazano ZRM, którą następnie przetransportowano do szpitala. Ściana budynku jednorodzinnego uległa pęknięciu, lecz nie zagrażała zawaleniem.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania