16.12.2018r. Godz. 23:48Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 11.09.2015

dodano: 11 września 2015 o 21:09 | ostatnia aktualizacja: 12 września 2015 o 23:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 30 razy, w tym 10 pożarów, 15 miejscowych zagrożeń oraz 5 alarmów fałszywych. W działaniach zaangażowanych było 54 zastępy i 219 strażaków. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 12 osób.

Ok. godz. 14-tej w Opolu, na skrzyżowaniu ul. Strzeleckiej i Młodej Polski, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy pięciu osobom poszkodowanym, następnie przekazali je pod opiekę zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto odłączyli dopływ prądu z akumulatorów w pojazdach, zakręcili zawór w butli z LPG oraz usunęli pozostałości powypadkowe z jezdni.

O godz. 15:31 w miejscowości Zimnice Wielkie, na DK 45, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy trzem osobom podróżującym, a następnie przekazali pod opiekę zespołowi ratownictwa medycznego. W dalszej kolejności odłączyli dopływ prądu z akumulatorów w obu pojazdach oraz usunęli pozostałości powypadkowe z jezdni. Na czas działań DK 45 była zamknięta.

sporządził

mł.kpt. Damian Skowroński