12.12.2018r. Godz. 11:10Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 11.10.2014

dodano: 11 października 2014 o 23:10 | ostatnia aktualizacja: 12 października 2014 o 22:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż interweniowała 20 razy: w tym 8 pożarów, 11 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W działaniach udział brało 50 zastępów i 211 strażaków. W wyniku zaistniałych zdarzeń poszkodowane zostały 3 osoby.

O godzinie 5:32 do SK w Opolu wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu sam. osobowych na DK 46. W zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe. Z nieustalonych przyczyn jeden z pojazdów zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się lewą stroną pojazdu z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem. Uczestnicy wypadku byli poz opieką ZRM-u. Zabezpieczono teren działań. Na czas prowadzenia akcji wprowadzono na drodze nr 46 ruch wahadłowy. Po zabraniu uszkodzonych pojazdów przez pomoc drogową, usunięto rozlane substancje ropopochodne za pomocą sorbentu. Następnie usunięto resztki powypadkowe i przywrócono ruch drogowy.

W Opolu o godzinie 18:01 na ul. Witosa miało miejsce zderzenie dwóch samochodów osobowych. Jeden z pojazdów leżał na dachu i znajdował się na środku jednego z pasów jezdni. Drugi samochód był na kołach i stał na tym samym pasie jezdni. Wszystkie osoby (cztery) podróżujące pojazdami uczestniczącymi w wypadku znajdowały się na zewnątrz i były pod opieką ZRM. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Pojazd został postawiony na koła celem odłączenia zasilania oraz likwidacji wycieku substancji. Miejsca wycieku zostały posypane sorbentem. Ruch na obu pasach jezdni początkowo był zamknięty, po upływie około 15 minut udrożniono jeden z pasów.

W miejscowości Jedlice w jednym z zakładów doszło do wycieku surówki z kadzi do zbiornika. Na miejscu działało  5 zastępów straży pożarnej.  W wyniku  prowadzenia działań przed przybyciem straży  2 pracowników zakładu zostało poszkodowanych. Jednej osobie poszkodowanej pomocy medycznej udzielił ZRM, natomiast drugiej osobie udzieliła Jednostka OSP. Zabezpieczono  teren działań, rozwinięto jeden prąd wody do schładzania rur gazowych. Podczas działań zatrzymano proces technologiczny w zakładzie.

Stanowisko Kierowania

kpt. Krzysztof Letki