13.12.2018r. Godz. 13:51Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 11.10.2015

dodano: 11 października 2015 o 23:10 | ostatnia aktualizacja: 16 października 2015 o 00:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 11.10.2015

W dniu dzisiejszym  na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 29 razy, w tym było: 20 pożarów, 6  miejscowych  zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe. W  3 wypadkach  drogowych  5 osób zostało poszkodowanych, w tym  była 1 ofiara śmiertelna.   W działaniach ogółem  zaangażowane  były 54  zastępy w sile 254 strażaków.

Około  godziny 6:25  do stanowiska kierowania w Opolu wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym  koło  miejscowości Źlinice . Na miejsce zdarzenia  zadysponowano 5 zast. straży pożarnej, które po przybyciu zabezpieczyły i oświetliły  teren działania. Następnie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, którą po opatrzeniu  przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W toku dalszych działań w obu pojazdach odłączono akumulatory oraz  dokonano sorpcji  płynów eksploatacyjnych oraz paliwa. Droga krajowa nr 45 w miejscu zdarzenia na czas prowadzonych działań była zablokowana w obu kierunkach. Powstałe straty oszacowano wstępnie na kwotę około 8 tysięcy złotych.

sporządził

mł.kpt. Jan Wyciślik