19.12.2018r. Godz. 00:25Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 11.10.2018 r.

dodano: 11 października 2018 o 23:10 | ostatnia aktualizacja: 12 października 2018 o 22:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym, na terenie województwa opolskiego, straż pożarna interweniowała 27 razy. Odnotowaliśmy 17 pożarów, 7 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe. W zdarzeniach poszkodowane zostały 4 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 53 zastępy w sile 230 strażaków.

1. W Opolu na ul. Bierkowickiej doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. W wyniku zdarzenia kierujący motocyklem doznał obrażenia ciała. Działania straży pożarnej polegały m.in. na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazaniu osoby poszkodowanej przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego.

2. W Opolu na ul. Budowlanych doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych w wyniku czego jedna osoba została poszkodowana. W Głubczycach na ul. Jana Pawła II. również doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych w wyniku czego dwie osoby zostały poszkodowane. W każdym z ww. wypadków drogowych strażacy również udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania