20.11.2017r. Godz. 23:56Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 11.11.2017r.

dodano: 11 listopada 2017 o 23:11 | ostatnia aktualizacja: 12 listopada 2017 o 23:11 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 23 razy. Odnotowaliśmy 9 pożarów, 12 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 4 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 45 zastępów, w sile 191 strażaków.

O godzinie 09:44 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu wpłynęło zgłoszenie o wypadku podczas prowadzenia prac remontowych. Mężczyzna obciął sobie jeden palec lewej dłoni i przeciął dwa sąsiednie szlifierką kątową. Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zaopatrzenia kikuta i zatamowaniu krwawienia z ran, odnalezieniu amputowanej części palca i umieszczeniu w worku, przekazaniu poszkodowanego i amputowanej część palca zespołowi ratownictwa medycznego. W działaniach brały udział 2 zastępy straży pożarnej w sile 10 ratowników.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania