14.12.2018r. Godz. 10:31Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 11.11.2018 r.

dodano: 11 listopada 2018 o 23:11 | ostatnia aktualizacja: 11 listopada 2018 o 23:11 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 18 razy. Odnotowaliśmy 10 pożarów, 7 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowana została 1 osoba. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 39 zastępów, w sile 169 strażaków.

Ważniejsze zdarzenia

Po godz. 15 do dyżurnego straży pożarnej w Brzegu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku na terenie nieczynnego browaru. Z jednego pomieszczenia wydobywała się dym. Strażacy zabezpieczyli teren działań, podali jeden prąd wody na palące się materiały zgromadzone w budynku. Po ugaszeniu pożaru przewietrzono budynek. W czasie zdarzenia nikt nie przebywał w pomieszczeniach. W działaniach brały udział 2 zastępy w sile 9 strażaków.

Do pożaru doszło również w Konradowie ( pow. nyski). Po przybyciu na miejsce strażacy potwierdzili pożar dwóch pomieszczeń na parterze budynku nieczynnej cegielni. Zabezpieczyli i oświetlili teren działań. Pożar ugaszono 3 prądami wody i 1 prądem piany. Nie było osób poszkodowanych. 5 zadtępów w sile 23 strażaków brało udział w pożarze.

SK OKW

mł. asp. Elżbieta Zalewska