19.12.2018r. Godz. 15:15Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 11.12.2011

dodano: 11 grudnia 2011 o 10:12 | ostatnia aktualizacja: 12 grudnia 2011 o 13:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia :

1. W Brzegu strażacy zostali zadysponowani do sprawdzenia poziomu tlenku węgla w mieszkaniu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwie osoby poszkodowane pod opieką ZRM. Działania zastępu polegały na: wyprowadzeniu poszkodowanego na zewnątrz budynku, wykonaniu w mieszkaniu pomiarów za pomocą eksplozymetru (stwierdzono wysoki poziom CO), przewietrzeniu mieszkania, sprawdzeniu i pomiarze eksplozymetrem mieszkań powyżej i poniżej mieszkania poszkodowanych, gdzie tlenku nie stwierdzono, sprawdzeniu drożności klatek wentylacyjnych. Osoby poszkodowane, przytomne zostały zabrane do szpitala.

2. Na drodze Prudnik - Nowy Browiniec strażacy zabezpieczali skutki zdarzenia drogowego, w którym ranne zostały cztery osoby. Osoby poszkodowane zostały zabrane przez dwa ZRM do szpitala. Straty oceniono na 12 tys. zł.

3. Na DW 494 w miejscowości Świercze prawdopodobnie w wyniku nadmiernej prędkości samochód osobowy „dachował” i wpadł do rowu. Działania zastępu PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz udzieleniu KPP jednej osobie poszkodowanej.