19.12.2018r. Godz. 08:55Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 11.12.2012r.

dodano: 11 grudnia 2012 o 19:12 | ostatnia aktualizacja: 12 grudnia 2012 o 22:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym strażacy brali udział w kilku zdarzeniach drogowych. O godz. 07:23 w miejscowości Korzonek DW 408 zastano samochód osobowy leżący na dachu, kilka metrów od drogi. Poszkodowana jedna osoba otrzymała kwalifikowaną pierwszą pomoc od strażaków. O godz. 07:44 w Kędzierzynie Koźlu przy ul. Krasickiego miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem samochodu osobowego oraz autobusu. Poszkodowana została kierująca samochodem osobowym, która po udzieleniu pierwszej pomocy została zabrana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Kierujący autobusem nie doznał żadnych obrażeń. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli akumulator. W miejscowości Bzionków pow. oleski na DW 901 samochód osobowy uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zostały poszkodowane. Na drodze krajowej nr 45 w Reńskiej Wsi miało miejsce zdarzenia drogowe z udziałem samochodu osobowego oraz ciężarowego. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba została poszkodowana. Łącznie we wszystkich zdarzeniach udział brało 12 zastępów straży, powstałe straty oszacowano na 27 tys.

Przed południem o godz. 11:49 strażacy brali udział w akcji wydobycia z rzeki zwłok. Za pomocą łodzi oraz bosaków wydobyto ciało na brzeg, gdzie obecny lekarz stwierdził zgon.

O godz. 19:04 w Goświnowicach miał miejsce wybuch gazu z butli, w budynku wielorodzinnym. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana, przewieziona do szpitala. Zniszczeniu ulegy drzwi oraz okna w mieszkaniu, konstrukcja budynku nie została naruszona. W działaniach udział brało 3 zastępy w sile 15 ratowników. Sprawnie przeprowadzona akcja pozwoliła na uratowanie mienia wartości 500 tys.

sporządził

Dyżurny Operacyjny Województwa