10.12.2018r. Godz. 23:40Najnowsze interwencje

ważniejsze zdarzenia w dniu 1.1.2017

dodano: 1 stycznia 2017 o 22:01 | ostatnia aktualizacja: 2 stycznia 2017 o 22:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 35 razy. Odnotowaliśmy 23 pożary, 11 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostało 7 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 71 zastępów, w sile 289 strażaków.

O godz 1:22 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze w K – Koźlu na ul. Sławięcickiej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania, stwierdzono pożar zadaszonego przejścia pomiędzy budynkiem mieszkalnym, a kotłownią, który rozprzestrzenił się na część poddasza budynku mieszkalnego. W budynku nie było żadnych osób. W akcji gaśniczej brało udział osiem zastępów straży. Spaleniu uległa przybudówka oraz część poddasza budynku.

O godz 14:55 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku na autostradzie A4 na 242 km kierunek na Katowice. W zdarzeniu brał udział jeden samochód osobowy, którym podróżowały trzy osoby. Dwie zostały ranne , jedną poszkodowaną zabrał śmigłowiec LPR.

SK OKW

asp.sztab. Piotr Labusga