10.12.2018r. Godz. 05:11Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 1.12.2018 r.

dodano: 1 grudnia 2018 o 22:12 | ostatnia aktualizacja: 2 grudnia 2018 o 21:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 22 razy. Odnotowaliśmy 6 pożarów, 15 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 11 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 61 zastępów, w sile 212 strażaków.

1. W miejscowości Goświnowice (powiat nyski) samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana, której strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego. Na czas prowadzenia działań ratowniczych ruch na odcinku, gdzie doszło do zdarzenia odbywał się wahadłowo.

2. W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego doszło do 7. zdarzeń związanych z wypadkami komunikacyjnymi w wyniku, których zostało poszkodowanych 10 osób. W większości zdarzeń prawdopodobną przyczyną powstania zdarzenia były panujące warunki atmosferyczne.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania