19.02.2019r. Godz. 05:54Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 12.01.2012

dodano: 12 stycznia 2012 o 12:01 | ostatnia aktualizacja: 13 stycznia 2012 o 11:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 12.01.2012

Ważniejsze zdarzenia w dniu 12.01.2012

O godzinie 1:02 dyżurny  Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kędzierzynie Koźlu zadysponował 3 zastępy straży do palących się dwóch altanek działkowych w miejscowości Kotlarnia. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący akcją ratowniczą zastał altanki całkowicie objęte pożarem w odległości około 100 m od siebie. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, podano po jednym prądzie wody w natarciu na każdą z altanek, oświetlono teren działania agregatami prądotwórczymi. Ratownicy w aparatach powietrznych przeszukali wnętrza altanek. W jednej z nich zastano butlę LPG, którą zabezpieczono i wyniesiono w bezpieczne miejsce. Następnie przystąpiono do rozbiórki altan przy pomocy sprzętu burzącego. Teren akcji został zabezpieczony i przekazany właścicielom altanek. Straty oszacowano na 23 tys.zł.

O godzinie 2:47 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Prudniku zadysponował 2 zastępy straży w Prudniku do palacej się komórki. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zadymioną komórkę oraz część sanitarną budynku mieszkalnego. Działania straży polegały na zlokalizowaniu pożaru przy użyciu kamery termowizyjnej i podaniu prądu wody na palące się poszycie dachu komórki. Ze wzgledu na konstrukcję wypełnioną trocinami, podjęto decyzję o całkowitym jej rozebraniu. Jednocześnie przewietrzono pomieszcze socjalne w budynku mieszkalnym. Straty wyniosły około 5 tys.zł.

O godzinie 10:11 także w Prudniku, dyżurny zadysponował 2 zastępy straży do zgłoszenia, że pali się zasilanie centrali telefonicznej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się , że zapaliło się główne przyłącze energii elektrycznej znajdujące się  na zewnątrz budynku, w którym mieści się Lidl Polska. Pożar ugaszono przed przybyciem zastępów straży. Kierownik sklepu ewakuował około 150 osób robiących zakupy w sklepie. Straty wyniosły 2 tys.zł.