09.12.2018r. Godz. 20:26Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 12.01.2013r.

dodano: 12 stycznia 2013 o 21:01 | ostatnia aktualizacja: 12 stycznia 2013 o 23:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 12.01.2013r.

1. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w K-Koźlu o godz. 9:12 otrzymała zgłoszenie z Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego o podejrzeniu zatrucia tlenkiem węgla na ul. Mieszka I. Po przybyciu strażaków na miejscu obecny był już zespół ratownictwa medycznego i udzielał pomocy osobie poszkodowanej. Działania strażaków polegały na dokonaniu pomiaru stężenia tlenku węgla i przewietrzeniu mieszkania. Przeprowadzony pomiar potwierdził obecnośc tlenku węgla w mieszkaniu.

2. W Dąbrowie pow. opolski o godzinie 11:46 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 3 zastępy tj. 13 strażaków, których działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów oraz pomocy zespołowi ratownictwa medycznego w transporcie jednego poszkodowanego z pojazdu do karetki.

3. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Opolu o godzinie 15:33 otrzymał zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego w miejscowości Prószków. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 4 zastępy, tj. 18 strażaków, którzy po dojeździe zabezpieczyli miejsce zdarzenia , udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym, a następnie przekazano je zespołowi ratownictwa medycznego.

4. W miejscowości Włodzienin o godzinie 17:59 doszło do pożaru poddasz w budynku jednorodzinnym. Mieszkańcy budynku ewakuowali się na zewnątrz przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Działania strażaków polegały na podaniu prądów wody w natarciu na źródło ognia, przewietrzeniu i przeszukaniu pomieszczeń. Ponieważ w budynku panowało silne zadymienie strażacy pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. W wyniku szybkiej interwencji straży pożarnej uratowano mienie o wartości 50 tys.zł, a straty wyniosły tylko 10 tys.zł.

_________________________________

Komenda Wojewódzka PSP w Opolu