19.12.2018r. Godz. 15:23Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 12.01.2017r.

dodano: 12 stycznia 2017 o 22:01 | ostatnia aktualizacja: 13 stycznia 2017 o 23:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 29 razy. Odnotowaliśmy 7 pożarów, 21 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 13 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 60 zastępów  w sile 249 strażaków.

W miejscowości Różyna, pow. brzeski, doszło do pożaru w budynku jednorodzinnego. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy 4 osobom, które opuściły budynek przed naszym przybyciem. Jednocześnie ugaszono palące się elementy wyposażenia mieszkania oraz drewnianą podłogę. Zespół ratownictwa medycznego przewiózł czworo poszkodowanych do szpitala.

Na trasie Pakosławice – Sidzina, DK 46, samochód dostawczy zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Strażacy, przy pomocy sprzętu hydraulicznego, wykonali dostęp do poszkodowanego kierowcy, niestety obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon. Późniejsze działania polegały na oświetleniu terenu akcji do działań policji podczas prowadzenia czynności dochodzeniowo-śledczych.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania