22.10.2018r. Godz. 11:30Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 12.01.2018 r.

dodano: 12 stycznia 2018 o 23:01 | ostatnia aktualizacja: 13 stycznia 2018 o 21:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Minionej doby na terenie naszego województwa interweniowaliśmy do 28 zdarzeń w tym do 13 pożarów,11 miejscowych zagrożeń i 4 alarmów fałszywych. Ogółem w zdarzeniach poszkodowanych zostalo 8 osób.

W Renskiej Wsi na skrzyżowaniu DK 45 z DK 38 doszło do zderzenia samochodu osobowego z busem. W zdarzeniu poszkodowane zostały 2 osoby którym KPP udzielili strażacy i przekazali przybyłemu na miejsce ZRM, a także zneutralizowano plamy rozlanych płynów i zabezpieczono miejce zdarzenia.

W Strzelcach Opolskich zostaliśmy wezwani do pożaru w mieszkaniu domu wielorodzinnego. Po przybyciu na miejsce okazało się że pod  wskazanym adresem panuje bardzo duże zadymienie.Podano jeden prąd wody do wnętrza pomieszczenia w celu ugaszenia ognia. Na klatce schodowej przebywał lokator który uskarżał sie na złe samopoczucie wraz z  drugim mężczyzną których strażacy ewakuowali na zewnatrz budynku udzielając KPP i przekazali przybyłemu ZRM.

Autor: st.kpt. Łukasz Kantor