14.12.2018r. Godz. 11:31Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 12.02.2013

dodano: 12 lutego 2013 o 22:02 | ostatnia aktualizacja: 13 lutego 2013 o 23:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu 12 lutego 2013 Straż Pożarna interweniowała 18 razy, w tym 6 pożarów, 8 miejscowych zagrożeń oraz 4 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 10 osób.

W Strzelcach Opolskich miał miejsce pożar w piwnicy budynku wielorodzinnego. W działaniach udział brało 5 zastępów JOP w sile 17 strażaków. Ewakuowano z budynku 11 osób, w tym 2 dzieci. Po zlokalizowaniu pożar ugaszono, oddymiono i przewietrzono oraz przeszukano pomieszczenia. Dzięki sprawnej i szybko przeprowadzonej akcji nikt z mieszkańców nie został poszkodowany, a wartość uratowanego mienia oszacowano na 160 tys.

W Brzegu miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem samochodu osobowego, który z nieznanych przyczyn zjechał z jezdni i przewrócił się na dach. Wewnątrz znajdował się kierujący pojazdem. Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp, ewakuowali poszkodowanego i przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. Na miejscu podjęto czynności mające na celu przywrócenie krążenia i oddechu. Niestety nie udało się przywrócić czynności życiowych, obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon.

sporządził

Dyżurny Operacyjny