12.12.2018r. Godz. 10:14Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 12.02.2015r.

dodano: 12 lutego 2015 o 22:02 | ostatnia aktualizacja: 13 lutego 2015 o 19:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

O godzinie 15.00 dyżurny stanowiska kierowania w Prudniku przyjął zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego z autobusem przewożącym dzieci szkolne. Na drodze powiatowej 1208. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej zastano samochód osobowy w rowie, w którym znajdował się przytomny lecz uwięziony w pojeździe mężczyzna. Na jezdni znajdował się autobus przewożący dzieci wraz z opiekunami w liczbie 25 dzieci, 3 opiekunów oraz kierowca. Działania straży polegały na wykonaniu dostępu do uwięzionego poszkodowanego, którego następnie przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. W wyniku przeprowadzonej segregacji przez koordynatora medycznych działań ratowniczych wyselekcjonowano pięcioro dzieci, którym strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia kolejnych zespołów ratownictwa medycznego. Do poszkodowanego kierowcy samochodu osobowego koordynator medycznych działań ratowniczych zadysponował śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego dla, którego strażacy przygotowali lądowisko w pobliżu miejsca zdarzenia. W zdarzeniu tym poszkodowanych zostało siedem osób, a straty materialne oszacowano na 40 tys.pln.

sporządził

Dyżurny Operacyjny