14.12.2018r. Godz. 08:12Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 12.02.2018 r.

dodano: 12 lutego 2018 o 21:02 | ostatnia aktualizacja: 13 lutego 2018 o 22:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 14 razy. Odnotowaliśmy 4 pożary, 9 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń dwie osoby zostały poszkodowane. We wszystkich działaniach ratowniczych brały udział 30 zastępów, w sile 124 strażaków.

O godzinie 9.16 strażacy z Opola zostali zadysponowani do zatrzaśnietego na balkonie mężczyzny. Po przybyciu na miejsce zdarzenia w wyniku działań Dowódcy akcji, udało się wezwać na miejsce małżonkę poszkodowanego, która otworzyła drzwi mieszkania, unikając jednocześnie wyważania ich przez funkcjonariuszy PSP.

Kilka minut przed południem, w poblizu miejscowości Wiekszyce doszło do czołowego zderzenia z drzewem, w wyniku którego ucierpiała jedna osoba. Przybyli na miejsce strażacy udzielili poszkodowanemu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy i przekazali Zespołowi Pogotowia. Na czas działań na drodze krajowej 40 wprowadzono ruch wahadłowy.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania