18.04.2019r. Godz. 18:54Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 12.02.2019 r

dodano: 12 February 2019 o 23:02 | ostatnia aktualizacja: 13 February 2019 o 23:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 26 razy. Odnotowaliśmy 5 pożarów, 19 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 4 osoby w tym. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 48 zastępów, w sile 207 strażaków.

Około godziny 11:15 w Opolu na ulicy Wrocławskiej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Samochodami biorącymi udział w zdarzeniu poruszały się łącznie cztery osoby, wszystkie samodzielnie opuściły pojazdy przed przybyciem zastępów straży pożarnej. Dwie osoby zostały zabrane do szpitala na dalsze badania.

W miejscowości Wojciechów powiat namysłowski doszło do zapalenia się skrzynki rozdzielczej prądu. Do zdarzenia doszło w wiatrołapie budynku wielorodzinnego. Dzięki szybkiej interwencji straży pożarnej nie doszło do rozprzestrzenienia się pożaru. Nikt nie został poszkodowany.

Autor: mł.asp. Paweł Tomas