25.03.2019r. Godz. 23:17Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 12.03.2019r

dodano: 12 marca 2019 o 22:03 | ostatnia aktualizacja: 13 marca 2019 o 22:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 82 razy. Odnotowaliśmy 6 pożarów, 70 miejscowych zagrożeń oraz 6 alarmów fałszywych.
W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 5 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 128 zastępy w sile 452 strażaków.

O godz. 13:34 do SKKM w Opolu wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym
w miejscowości Skarbiszów na DK 94. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód osobowy uderzył w przepust, następnie wypadł z drogi.
W wyniku wypadku została poszkodowana jedna osoba, która podróżowała samotnie.
Strażacy udzieli kierującemu kwalifikowanej pierwszej pomocy, następnie przekazali go zespołowi ratownictwa medycznego, który przetransportował poszkodowanego do szpitala.

O godz. 18:20 do SKKM w Opolu  wpłynęło zgłoszenie o wypadku między miejscowością Zawada a Opolem. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych i busa.  Łącznie pojazdami podróżowały cztery osoby. W wyniku wypadku została poszkodowana jedna osoba, która została zabrana do szpitala przez ZRM.

Pozostałe działania jednostek ochrony przeciwpożarowej na terenie województwa opolskiego związane były głównie z usuwaniem skutków wichur – 68 zdarzeń.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania