15.12.2018r. Godz. 12:41Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 12.03.2012

dodano: 12 marca 2012 o 16:03 | ostatnia aktualizacja: 13 marca 2012 o 14:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 12.03.2012

16:14 Pęknięcie opony było przyczyną wypadku drogowego jaki się wydarzył na autostradzie A-4 na 237 kilometrze w kierunku Katowic. Samochód osobowy z  3 osobami zjechał  z drogi . W wyniku tego zdarzenia wszyscy doznali uszczerbku na zdrowiu. Po udzieleniu pomocy zabrano ich do szpitala. Działania 2 zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu strefy działań ratowniczych, oraz na  zamknięciu  jednego  pasa ruchu w kierunku Katowic. Udzielono także kwalifikowanej pierwszej pomocy kobiecie jadącej tym pojazdem. Straty powstałe w tym zdarzeniu oszacowano wstępnie na kwotę około 15 tys. zł.

17:04 Namysłów ul. Wojska Polskiego.  Na prośbę policji zadysponowano 1 zastęp straży pożarnej do sprawdzenia mieszkania pod kątem wydzielania się tlenku węgla. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy ewakuowali mężczyznę, a następnie udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego wspólnymi siłami próbowano przywrócić podstawowe funkcie życiowe. Niestety działania zakończyły się niepowodzeniem. Jest to drugi przypadek w tym mieszkaniu w ciągu 4 dni.

19.27 W Strzelcach Opolskich nieprawidłowa eksploatacja urządzeń gazowych i niesprawna wentylacja były przyczyną zatrucia tlenkiem węgla trzech osób w tym dwójki dzieci. Osobami poszkodowanymi zajął się będący na miejscu zespół ratownictwa medycznego (osoby poszkodowane zostały zabrane do szpitala). Działania zastępu straży pożarnej polegały na: - zabezpieczeniu miejsca zdarzenia - dokonaniu pomiaru na obecność tlenku węgla we wszystkich pomieszczeniach mieszkania (pierwszy pomiar wykazał obecność tlenku węgla w stężeniu 255 ppm). Po przewietrzeniu wszystkich pomieszczeń mieszkania i wykonaniu kolejnego pomiaru na obecność tego trującego gazu stwierdzono (wynik pomiaru 0 ppm) - w sąsiednich mieszkaniach oraz na klatce schodowej (wynik pomiaru to 0 ppm)