12.12.2018r. Godz. 21:37Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 12.03.2014r.

dodano: 12 marca 2014 o 23:03 | ostatnia aktualizacja: 13 marca 2014 o 22:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W miejscowości Skarbiszów powiat opolski kilka minut po północy zostaliśmy zadysponowani do pożaru w budynku gospodarczym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej zabezpieczono teren działań. Stwierdzono, że pali się budynek gospodarczy, podzielony na dwie części. Pierwsza stanowiła magazyn - nie objęta pożarem. Druga gospodarczo-socjalna, w której przebywał właściciel uległa całkowitemu spaleniu. We wnętrzu drugiej części znajdował się piec CO, oraz butla z gazem stanowiąca prawdopodobnie dodatkowe źródło ciepła. Zapobiegając możliwości wybuchu butlę z gazem płynnym schłodzono. Podano cztery prądy gaśnicze wody na ogniska pożaru. W trakcie prowadzenia działań stwierdzono, że właściciel posesji doznał oparzeń twarzy, kończyn górnych i jednej kończyny dolnej. Poszkodowanemu udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zespoły ratownictwa medycznego poszkodowanego przekazano i odwieziono do szpitala. Miejsce pożaru monitorowano przy pomocy kamery termowizyjnej. Straty materialne spowodowane tym pożarem oszacowano na 20 tys.pln.

Od początku roku notujemy dużą liczbę interwencji związanych z wypalaniem traw ( 915 wyjazdy). W miesiącu marcu 490, a podczas minionej doby 53 tego typu zdarzeń.

Dyżurny Operacyjny Województwa

st.kpt. Rafał Bisowski