26.09.2018r. Godz. 05:04Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 12.03.2015r.

dodano: 12 marca 2015 o 23:03 | ostatnia aktualizacja: 13 marca 2015 o 22:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 12.03.2015r.

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 17 razy, w tym było 12 pożarów, 3 miejscowe zagrożenia i 2 alarmy fałszywe. Skutki zdarzeń usuwało 40 zastępów w sile 156 strażaków. W zdarzeniach ogółem poszkodowane zostały 2 osoby, w tym odnotowano 1 ofiarę śmiertelną.

Dzisiaj nad ranem około godziny 4:04 w Opolu doszło do pożaru w głównej bibliotece UO . Do zdarzenia zadysponowano 7 zastępów straży pożarnej w sile 22 strażaków. Z treści zdarzenia wynikało iż pożar powstał w pomieszczeniu starodruków. Po przybyciu na miejsce zabezpieczono teren działania, a następnie ratownicy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych udali się na miejsce wskazane przez instalację p.poż. Po sprawdzeniu pomieszczeń i ich oddymieniu zlokalizowano miejsce pożaru, który powstał wewnątrz klimatyzatora. Dzięki grubym ścianom urządzenia pożar nie wydostał się na zewnątrz. Po spaleniu materiału palnego pożar samoczynnie ustał. Powstałe straty oszacowano wstępnie na kwotę około 15 tys. zł.

Około godz. 21:21, na opolskim odcinku autostrady A-4 w okolicy Góry Św. Anny doszło do wypadku 2 samochodów ciężarowych. W chwili przybycia zastępów straży pożarnej jeden z kierowców był uwięziony w kabinie ciężarówki. Po zabezpieczeniu terenu akcji przystąpiono do uwalniania poszkodowanego kierowcy. Wstrzymano ruch na autostradzie w obu kierunkach. Po wydobyciu rannego kierowcę do szpitala zabrał ZRM. Dalsze czynności związane z przywróceniem drożności prowadzą służby obsługi autostrady i pomoc drogowa.

sporządził:

Dyżurny Operacyjny