10.12.2018r. Godz. 06:59Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 12.04.2012

dodano: 12 kwietnia 2012 o 20:04 | ostatnia aktualizacja: 12 kwietnia 2012 o 20:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 12.04.2012

O godzinie 5:22 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego zadysponował dwa zastępy straży do palącego się samochodu osobowego przy ulicy Dmowskiego w Opolu. Po dotarciu na miejsce zdarzenia podano prąd wody w natarciu na samochód objęty pożarem. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie przez nieustalonego sprawcę. Straty oszacowano na 10 tys.zł, a uratowane mienie na 50 tys.zł.

O godzinie 13:01 w Pudniku przy ulicy Piastowskiej doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych. Po przybyciu dwóch zastępów straży kierujący działaniami ratowniczymi ustalił, że w karetce pogotowia przebywa matka z 2-letnią poszkodowaną córką  z jednego z pojazdów. Natomiast w obecności ojca drugiej 5 letniej córce strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poprzez udzielenie wsparcia psychicznego, wręczając pluszową maskotkę.

O godzinie 13:33 na A-4 235km w kierunku na Katowice bus uderzył w barierki. Busem podróżowały dwie osoby, gdzie jedna z nich została poszkodowana. Poszkodowaną zajął się przybyły na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały trzy zastępy straży z JRG Niemodlin. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zneutralizowaniu wycieku oleju z pojazdu oraz odłączeniu akumulatora. Straty wyniosły 12 tys.zł.

O godzinie 18:49 w Opolu przy ulicy Oleskiej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu tym poszkodowane zostały dwie osoby. Poszkodowanym pomocy medycznej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Do tego zdarzenia dyżurny zadysponował dwa zastępy straży. Przypuszczalną przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków na drodze. Straty oszacowano na 5 tys.zł.