12.12.2018r. Godz. 15:23Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 12.04.2014r.

dodano: 12 kwietnia 2014 o 21:04 | ostatnia aktualizacja: 13 kwietnia 2014 o 19:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 18 razy, w tym 8 pożarów, 8 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W działaniach udział brało 37 zastępów i 154 strażaków. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 8 osób.

W Graczach samochód osobowy uderzył w betonowy przepust rowu melioracyjnego. Kierujący pojazdem znajdował się na zewnątrz, pasażerka przebywała w pojeździe. Strażacy udzielili kwalifikowane pierwszej pomocy obu poszkodowanym, po czym przekazali pod opiekę przybyłemu zespołowi ratownictwa medycznego. Jednocześnie odłączono dopływ prądu z akumulatora oraz zneutralizowano rozlane płyny eksploatacyjne z jezdni.

O godz. 22:48 dyżurny stanowiska kierowania otrzymał zgłoszenie o pożarze mieszkania przy pl. Teatralnym. W momencie wystąpienia pożaru w mieszkaniu przebywały dwie osoby, które przed przybyciem straży dogasiły palące się drzwi wejściowe. Jedna z poszkodowanych straciła przytomność, udzielono kwalifikowane pierwszej pomocy obu poszkodowanym, następnie przekazano pod opiekę zespołowi ratownictwa medycznego. Przewietrzono mieszkanie oraz klatkę schodową, dodatkowo mieszkanie sprawdzono kamerą termowizyjną. Powstałe straty oszacowano na 3 tys.

sporządził

Dyżurny Operacyjny