13.12.2018r. Godz. 15:15Bieżące interwencje

ważniejsze zdarzenia w dniu 12.04.2015

dodano: 12 kwietnia 2015 o 23:04 | ostatnia aktualizacja: 13 kwietnia 2015 o 23:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Na terenie województwa opolskiego odnotowaliśmy dwa wypadki w których rannych zostało pięć osób.

W Dąbrowie w powiecie opolskim samochód osobowy wypadł z drogi, w pojeździe podróżowały cztery osoby, trzy z nich zostały poszkodowane, w tym dwóm osobom kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielili strażacy z JRG 3 Niemodlin.

W Grodkowie na ulicy Warszawskiej samochód osobowy uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały ranne, kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielili strażacy z JRG Grodków.

W Uszycach w powiecie oleskim, doszło do pożaru rzeczy ( stół i krzesła ogrodowe, dywany , szafy) zgromadzonych w piwnicy budynku dwu piętrowego. Z powodu dużego zadymienia przeprowadzono ewakuację wszystkich mieszkańców ( 21 osób w tym 6 dzieci). Do ewakuacji dwunastu osób zostały użyte drabiny strażackie i podnośnik SH 21 z JRG Olesno. W wyniku zdarzenia jedna z mieszkanek została poszkodowana, kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielili strażacy. W akcji gaśniczej brało udział dziewięć zastępów straży w sile 48 ratowników.

SK OKW

asp.sztab. Piotr Labusga