23.02.2019r. Godz. 22:58Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 12.04.2018r.

dodano: 12 kwietnia 2018 o 23:04 | ostatnia aktualizacja: 13 kwietnia 2018 o 22:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 76  razy. Odnotowaliśmy 48  pożarów, 23 miejscowych zagrożeń oraz 5 alarmów fałszywych. W wyniku zdarzeń  12  osób zostało poszkodowanych. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 176  zastępów, w sile 730  strażaków.

O godzinie 10.02 na autostradzie A4 247 km kierunek Wrocław miał miejsce wypadek dwóch samochodów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia wskazane w zgłoszeniu zastano rozbity samochód ciężarowy IVECO wraz z przyczepą sygnalizacyjną należącą do służby remontowej A4 stojący na pasie zieleni. W tył tego zestawu wbity był samochód dostawczy renault. Kierujący samochodem dostawczy z licznymi drobnymi obrażeniami został zabrany do szpitala. Na długości około 100 metrów prawego pasa jezdni i pobocza porozrzucane były elementy wyposażenia pojazdów remontujących autostradę A4. Straty spowodowane tym zdarzeniem oszacowano na 80 tys.pln. Na czas działań straży pożarnej ruch w kierunku Wrocławia był utrudniony.

 

O godzinie 11:57 dyżurny powiatowego stanowiska kierowania przyjął zgłoszenie z Republiki Czeskiej gdzie zostaliśmy wezwani do pomocy przy pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Zlate Hory. Po dotarciu na miejsce pożaru okazało się, że pali się drewniana wiata stojąca w pobliżu budynku mieszkalnego. Na miejscu działania gaśnicze prowadziła już jednostka czeska z Mikulovic, podając jeden prąd wody w natarciu. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i pomocy w dogaszaniu spalonych fragmentów wiaty. Po kilku minutach pożar został ugaszony, na miejsce działań dojechał zastęp Hasicsky Zachranny Sbor CR z Jesenika. Kierujący działaniem ratowniczym zastępu PSP po stwierdzeniu braku zagrożenia oraz wystarczających sił i środków ze strony Czeskiej Republiki zakończył działania. Nikt nie został ranny.

 

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania
Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP
mł. Bryg. Rafał Bisowski