26.04.2019r. Godz. 09:46Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 12.04.2019

dodano: 12 April 2019 o 22:04 | ostatnia aktualizacja: 13 April 2019 o 23:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 30 razy. Odnotowaliśmy 17 pożarów, 12 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy.  W  powyższych zdarzeniach zostało 6 osób poszkodowych. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 89 zastępów, w sile 351 strażaków.

W miejscowości Strobice (powiat nyski) na DK 46 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem czterech samochodów osobowych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu dwóm osobom kwalifikowanej pierwszej pomocy, odłączeniu akumulatorów w pojazdach. Osoby poszkodowane zostały zabrane do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Przy działaniach brało udział sześć zastępów straży pożarnej.

Do palącego się magazynu w Opolu przy ul. Partyzanckiej zostały zadysponowane cztery zastępy straży pożarnej. Na miejscu zastano pożar magazynu o konstrukcji stalowej pokrytego blachą. Obok obiektu paliły się nagromadzone materiały z tworzywa sztucznego oraz opony. Strażacy podali dwa prądy piany ciężkiej na palące się materiały. Ze względu na bardzo duże zadymienie ratownicy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Wszystkie palące się elementy dokładnie sprawdzono kamerą termowizyjną. W magazynie przechowywany był sprzęt budowlany.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania