26.03.2019r. Godz. 01:11Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 12.05.2012

dodano: 12 maja 2012 o 23:05 | ostatnia aktualizacja: 14 maja 2012 o 06:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 12.05.2012

Ważniejsze zdarzenia w dniu 12.05.2012

O godzinie 00:06 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kędzierzynie Koźlu zadysponował jeden zastęp do miejscowości Grabówka, gdzie nieustalony sprawca podpalił około dwóch arów poszycia leśnego. Pożar ugaszono a miejsce zdarzenia zabezpieczono. Następnie o godzinie 5:34 także w Grabówce doszło do pożaru dwóch hektarów 7-letniego młodnika sosnowego. Na miejscu zdarzenia blisko 5 godzin działało 10 zastępów straży w sile 42 strażaków /16 z PSP oraz 26 z OSP/ . Przyczyny pożaru bada policja . Straty wyniosły 10 tys.zł.

O godzinie 1:47 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Brzegu otrzymało zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym na I piętrze przy ulicy Skłodowskiej. Dyżurny na miejsce zdarzenia zadysponował cztery zastępy straży. Zabezpieczono teren działań, podano jeden prąd wody do wewnątrz mieszkania. Następnie przystąpiono do ewakuacji mieszkańców, zlokalizowania pożaru oraz rozpoczęto oddymianie i przewietrzanie klatki schodowej. Łącznie ewakuowano 53 osoby. Ze względu, że 3 osoby uskarżały się na złe samopoczucie kierujący działaniami ratowniczymi zadyponował na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego, który udzielił pomocy medycznej. Spaleniu uległy meble w jednym z pokoi gdzie doszło do pożaru. Przypuszczalną przyczyną pożaru mogło być zaprószenie ognia. Straty oszacowane zostały na 5 tys.zł. a uratowane mienie na 200 tys.zł.

O godzinie 13:25 doszło do pożaru kurnika wolnostojącego /bez inwentarza/ dwukondygnacyjnego o powierzchni 700 m2 w Ligocie Krapkowickiej /powiat krapkowicki/. Na miejsce zdarzenia dyżurny zadysponował 9 zastępów straży /3 z PSP oraz 6 z OSP/ w sile 43 strażaków. Działania straży polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzena, podaniu prądów wody z zewnątrz do środka budynku. Po przytłumieniu pożaru oddymiono pomieszczenia, następnie ratownicy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych przeszukali wnętrze kurnika i dogasili zarzewia ognia. Zniszczeniu lub spaleniu uległo:instalacja grzewcza, instalacja paszowa, agregat prądotwórczy, sterownia z komputerami, wentylatory, okna, bramy, izolacja termiczna dachu, elewacja zewnętrzna budynku oraz 800 litrów oleju opałowego. Przypuszczalną przyczyną mogło być zwarcie instalacji elektrycznej urządzeń. Straty oszacowano na 400 tys.zł.

O godzinie 17:46 w miejscowości Wójtowice w powiecie brzeskim samochód osobowy uderzył w drzewo. Na miejscu zdarzenia brak osób poszkodowanych, kierujący oddalił się z miejsca zdarzenia. Dochodzenie prowadzi policja.

Także o godzinie 17:46  Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego w Opolu otrzymało zgłoszenie od dwóch osób, że przy ulicy Podmiejskiej w studzience burzowej przebywają uwięzione dwa bobry, z czego jeden z nich jest martwy. Na miejsce zdarzenia przybył Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska oraz lekarz weterynarii. Zwierzęciu podano środki usypiające i zabrano do Wrocławia, gdzie po wyleczeniu najprawdopodobniej zostanie wypuszczone w środowisko naturalne. Martwego bobra przekazano do utylizacji przedstawicielowi straży miejskiej.

O godzinie 19:30 na placu kościelnym w Siemysłowie w powiecie namysłowskim zastano kobietę nieprzytomną, której kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielał będący na miejscu strażak ochotnik. Prowadził masaż serca do czasu przybycia na miejsce zdarzenia zastępu z miejscowego OSP. Działania zastępu polegały na kontynuowaniu masażu serca oraz podaniu poszkodowanej tlenu do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego. Poszkodowaną przekazano służbie medycznej  celem przewiezienia jej do szpitala.