09.12.2018r. Godz. 21:18Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 12.06.2015

dodano: 12 czerwca 2015 o 23:06 | ostatnia aktualizacja: 13 czerwca 2015 o 23:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym tj. 12.06. 2015r. straż pożarna w woj. opolskim interweniowała 73 razy, w tym:15 pożarów, 51 miejscowych zagrożeń oraz 7 alarmów fałszywych. W działaniach zaangażowane były: 133 zastępy i 563 strażaków.

W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 8 osób w tym jedna śmiertelna.

W miejscowości Jasienie pow. kluczborski doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch sam. osobowych. Po przybyciu na miejsce zastępów straży stwierdzono, ze na jezdni znajdują się dwa sam. osobowe, część osób uczestniczących znajdowała się poza pojazdami. W samochodzie osobowym przebywała kierująca unieruchomiona przez zgniecione fragmenty karoserii. Na miejsce zdarzenia zadysponowano LPR. Działania straży polegały na: zrobieniu dostępu do poszkodowanej, jak również udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy nieletniemu pasażerowi. Na miejsce działań przybyły dwie karetki ZRM, którym przekazano poszkodowanego małoletniego oraz kobietę która znajdowała się w dalszym ciągu w pojeździe. Po wylądowaniu LPR lekarz zadecydował o przetransportowaniu kierowcy samochodu dostawczego do SOR Opole, lekarz stwierdził zgon kierującej. Na czas prowadzonych działań Policja wytrzymała ruch w obu kierunkach.

W wyniku popołudniowych i wieczornych opadów deszczu i silnych wiatrów na terenie woj. opolskiego odnotowaliśmy 38 zdarzeń, najwięcej w pow. namysłowskim, kluczborskim, opolskim.

opady deszczy 24
Powiat
silny wiatr 14
brzeski 2