17.12.2018r. Godz. 05:52Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 12.07.2013r.

dodano: 12 lipca 2013 o 23:07 | ostatnia aktualizacja: 13 lipca 2013 o 23:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 12.07.2013r.

1. W miejscowości Chróścice o godzinie 14:13 doszło do zderzenia się samochodu osobowego z dostawczym. W wyniku tego zdarzenia kierowca samochodu osobowego został uwięziony w pojeździe. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Po wykonaniu dostępu i ewakuacji z pojazdu poszkodowany został zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala.

2. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Brzegu o godzinie 16:29 otrzymał zgłoszenie o przewróconej cysternie na drodze w miejscowości Łosiów. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 6 zastępów strażaków, których działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozpoznaniu substancji jaka znajdowała się w cysternie, uszczelnieniu wycieków oraz przepompowaniu oleju napędowego z rozszczelnionego zbiornika paliwa ciągnika siodłowego do zbiorników zastępczych. W wyniku przeprowadzonego rozpoznania kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że przewożona substancja to olej formowy, który nie stanowi zagrożenia.

3. W miejscowości Buszyce o godzinie 18:30 doszło do zdarzenia drogowego w którym samochód osobowy uderzył w przydrożne drzewo. Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy strażaków, których działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz zakręceniu gazu w pojeździe. Łącznie pojazdem podróżowało 5 osób z których 4 zostały ranne i zabrane przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala.

Sporządził:

dyżurny operacyjny województwa