19.12.2018r. Godz. 15:37Bieżące interwencje

ważniejsze zdarzenia w dniu 12.07.2014r

dodano: 12 lipca 2014 o 23:07 | ostatnia aktualizacja: 13 lipca 2014 o 23:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż interweniowała 21 razy: w tym 4 pożary, 16 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy . W działaniach udział brały 42 zastępy i 164 strażaków. W wyniku zaistniałych zdarzeń poszkodowanych zostało 9 osób.

Ważniejsze zdarzenia

O godzinie 11:39 do SK w Opolu wpłynęło zgłoszenie o dachowaniu pojazdów na obwodnicy Opola. Po przyjeździe zastępów straży pożarnej stwierdzono kolizje dwóch sam. osobowych, w wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 4 osoby. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów i zebraniu płynów eksploatacyjnych.

Po godzinie 19 w miejscowości Jeszkotle, (pow.brzeski) samochód osobowy wypadł z trasy, złamał słup telefoniczny i rozbił się na drzewie. Po przybyciu na miejsce zastępów straży osoba poszkodowana znajdowała się poza pojazdem i była jej udzielana pomoc przez ZRM. W czasie zdarzenia poszkodowana została również osoba która przed przybyciem służb ratunkowych wyciągnęła kierowcę z pojazdu i ułożyła w bezpiecznej odległości. Niestety w wyniku prowadzonych czynności doznała otarć, pomocy udzielili strażacy. Osobę poszkodowaną(kierowcę) do szpitala przetransportował LPR

O godz. 18:34 w miejscowości Kluczbork straż została zadysponowana do mężczyzny który przewrócił się w piwnicy. Strażacy udzielili poszkodowanemu KPP, a po dotarciu na miejsce ZRM przekazali pod opiekę.

Stanowisko Kierowania

kpt. Krzysztof Letki