09.12.2018r. Godz. 23:55Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 12.08.2012

dodano: 12 sierpnia 2012 o 11:08 | ostatnia aktualizacja: 12 sierpnia 2012 o 23:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 12.08.2012

11:22 Droga nr 405 między Tułowicami, a Korfantowem samochód osobowy zjechał do rowu. W wyniku tego zdarzenia kierujący pojazdem doznał obrażeń ciała. Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy straży pożarnej udzieliły   poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy: założono kołnierz, podano tlen, opatrzono krwotoki zewnętrzne, przy użyciu pulsoksymetru monitorowano tętno. Następnie poszkodowany został ewakuowany ze strefy zagrożenia na desce i przekazany ZRM. Działania polegały także  na zabezpieczeniu strefy działań ratowniczych. Zamknięto ruch w obu kierunkach i rozwinięciu linii gaśniczej odłączono akumulator, sprawdzono czy pojazd nie ma wycieków substancji ropopochodnych. Po dokonaniu czynności przez Policję i usunięciu uszkodzonego pojazdu przez Pomoc Drogową wznowiono ruch.

Około godziny 14:55 w Strzelcach Opolskich przy ulicy Budowlanych doszło do pożaru altanki i gołębnika. Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy, które po przybyciu i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przystąpiły do  ewakuowania   królików i gołębi. Następnie  podano 2 prądy wody na palące się obiekty, oraz przeszukano pomieszczenia przy użyciu kamery termowizyjnej. Straty wyceniono na kwotę około 10 tys. zł.