19.12.2018r. Godz. 13:19Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 12.08.2015

dodano: 12 sierpnia 2015 o 21:08 | ostatnia aktualizacja: 13 sierpnia 2015 o 23:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 115 razy, w tym 40 pożarów, 70 miejscowe zagrożenia oraz 5 alarmów fałszywych. W działaniach zaangażowanych było 196 zastępy i 904 strażaków. W zdarzeniach poszkodowane zostały 2 osoby.

O godz. 20:45 prawdopodobnie od uderzenia pioruna, doszło do pożaru poddasza budynku mieszkalnego w miejscowości Biała, pow. prudnicki. W działaniach udział brało 10 zastępów straży. Ze zgłoszenia wynikało, że wewnątrz może znajdować się osoba. W trakcie działań poszukiwana osoba odnalazła się, ewakuowała się z budynku przed przybyciem jednostek straży. Spaleniu uległo poddasze oraz część dachu. Nie odnotowaliśmy osób poszkodowanych.

W godzinach popołudniowych przez nasze województwo przeszła burza, której towarzyszył silny wiatr. Najwięcej zdarzeń z nią związanych odnotowaliśmy w powiecie nyskim 12, kędzierzyńsko-kozielskim 9 oraz prudnickim 7. Większość zdarzeń dotyczyło przewróconych drzew, połamanych konarów na jezdni oraz zalanych dróg. W Pokrzywnej, pow. nyski, drzewo spadło na samochód osobowy powodując straty w wysokości 8 tys. W Laskowicach, pow. prudnicki od uderzenia pioruna zapaliła się słoma na polu.

sporządził

mł.kpt. Damian Skowroński