21.08.2017r. Godz. 01:03Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 12.08.2017

dodano: 12 sierpnia 2017 o 23:08 | ostatnia aktualizacja: 13 sierpnia 2017 o 00:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu 12 sierpnia  na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 58 razy. Odnotowaliśmy 5 pożarów, 51 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 6 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 98 zastępów  w sile 437 strażaków.

W związku z burzami jakie przeszły przez teren województwa poprzedniej doby w dniu dzisiejszym prowadzone nadal były działania ratownicze zmierzające do usunięcia skutków nawałnicy. Interwencje polegały przede wszystkim na usuwaniu powalonych drzew, złamanych konarów, zabezpieczaniu uszkodzonych dachów na budynkach, pompowaniu wody z zalanych piwnic oraz zabezpieczaniu ich przed dalszymi podtopieniami. Nie odnotowano osób poszkodowanych w związku ze zdarzeniami atmosferycznymi.

Interwencje w rozbiciu na powiaty województwa opolskiego:

oleski – 7 zdarzeń,

opolski -6 zdarzeń,

namysłowski – 6 zdarzeń,

nyski – 5 zdarzeń,

kluczborski – 4 zdarzenia,

brzeski – 3 zdarzenia,

głubczycki – 1 zdarzenie

prudnicki - 1 zdarzenie,

strzelecki – 1 zdarzenie.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania