16.12.2018r. Godz. 03:27Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 12.09.2016

dodano: 12 września 2016 o 21:09 | ostatnia aktualizacja: 13 września 2016 o 22:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 45 razy. Odnotowaliśmy 15 pożarów, 26 miejscowych zagrożeń oraz 4 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 6 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 74 zastępy, w sile 349 strażaków.

W Krasiejowie samochód osobowy z nieznanych przyczyn wjechał do rowu. Strażacy, przy pomocy narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do poszkodowanej oraz udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Pod nadzorem lekarza ewakuowali poszkodowaną z pojazdu, następnie przekazali pod opiekę zespołowi ratownictwa medycznego. Na czas działań, DW 463 była zamknięta.

Na obwodnicy Osowca doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego oraz dostawczego. Ciężarówką podróżowała jedna osoba (brak obrażeń), natomiast samochodem dostawczym dwie osoby. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie (kierowcy), pasażer został przebadany przez zespół ratownictwa medycznego. Obie osoby poszkodowane zostały przetransportowane do szpitala. Na czas trwania akcji DK 45 była zamknięta w jednym kierunku.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania