26.09.2018r. Godz. 16:14Bieżące interwencje

ważniejsze zdarzenia w dniu 12.09.2018r

dodano: 12 września 2018 o 22:09 | ostatnia aktualizacja: 12 września 2018 o 23:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Minionej doby straż pożarna interweniowała na terenie naszego województwa do 51 zdarzeń w tym do 24 pożarów , 22 miejscowych zagrożeń i 5 alarmów fałszywych.

W Nysie wpłynęło zgłoszenie o niebezpiecznej substancji która mogła zostać rozlana na ul,Wojciecha Drzymały w jednym z budynków wielorodzinnych. Do działań skierowano 2 zastępy PSP, po przeprowadzeniu rozpoznania KDR stwierdził intensywny, drażniący  zapach oraz polecił skierować do działań Grupę Ratownictwa Chemicznego z Kędzierzyna Koźle celem rozpoznania substancji. Z mieszkań ewakuowano 17 osób celem wykluczenia zagrożenia dla ich życia i zdrowia.  Po długo trwałych działaniach stwierdzono że rozlaną substancją jest roztwór amoniaku. Ze względu na utrzymujący się intensywny zapach Urząd Miasta Nysa zaproponował mieszkńcom,lokum zastępcze do momentu przeprowadzenia skutecznej dezynfekcji i neutraklizacji miejsca zdarzenia celem wykluczenia zatrucia. Łacznie w zdarzeniu brało udział 6 zastępów w sile 15 strażaków po ponad 8 godzinach działania zakończono.

Na DK 45 w miejscowoości Kuniów doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocykla i ciągnika rolniczego . Poszkodowany został mężczyzna poruszający się na motocyklu u którego strażacy prowadzili reanimację krażeniowo oddechową . Przybyły na miejsce LPR przejął poszkodowanego a następnie lekarz stwierdził zgon. Droga na tym odcinku zablokowana była ok.2 godz.

Autor: st.kpt.Łukasz Kantor