12.12.2018r. Godz. 22:12Bieżące interwencje

ważniejsze zdarzenia w dniu 12.10.2016

dodano: 12 października 2016 o 13:10 | ostatnia aktualizacja: 13 października 2016 o 10:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 19 razy. Odnotowaliśmy 3 pożary, 14 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 7 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 38 zastępów, w sile 168 strażaków.

W miejscowości Krępna o godz. 7.02 doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych. W wyniku wypadku dwie osoby zostały ranne. Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej z osób poszkodowanych, odłączeniu akumulatorów, posprzątaniu pozostałości pojazdów. W chwili przybycia jednostek straży pożarnej ZRM i Policja były na miejscu zdarzenia. W wyniku długotrwałej resuscytacji krążeniowo – oddechowej (ok. 1 godz.) prowadzonej przez ZRM jednego z poszkodowanych nie udało się uratować.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania