20.11.2018r. Godz. 22:19Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 12.10.2018 r.

dodano: 12 października 2018 o 22:10 | ostatnia aktualizacja: 13 października 2018 o 23:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 48 razy. Odnotowaliśmy 25 pożarów, 22 miejscowe zagrożenia oraz 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 10 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 90 zastępów w sile 410 strażaków.

W miejscowości Bukowa Śląska, pow. namysłowski, DK 39, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 2 samochodów osobowych. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy trzem uczestnikom, następnie przekazali ich pod opiekę zespołowi ratownictwa medycznego. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala.

W Łące Prudnickiej, DK 40, samochód osobowy wypadł z drogi i przewrócił się na dach. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy czterem osobom poszkodowanym. Zespół ratownictwa medycznego przewiózł jedną osobę do szpitala.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania