09.12.2018r. Godz. 22:50Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 12.11.2012

dodano: 12 listopada 2012 o 21:11 | ostatnia aktualizacja: 13 listopada 2012 o 21:11 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 12.11.2012 r.

Ważniejsze zdarzenia w dniu 12.11.2012

1. W miejscowości Wilków o godzinie 6:08 doszło do pożaru sadzy w kominie. Po dojeździe działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, założeniu sita kominowego, wygaszeniu pieca CO, a następnie sprawdzeniu przy użyciu kamery termowizyjnej całego przewodu kominowego. W wyniku dużej temperatury jaka panowała w kominie doszło do jego uszkodzenia, stąd też kierujący działaniem ratowniczym dokonał ponownego sprawdzenia przy użyciu kamery termowizyjnej. Stwierdzono niewielkie zarzewie ognia w drewnianej belce, które niezwłocznie ugaszono. Dzięki szybkiej lokalizacji źródła ognia uratowano mienie o wartości 100 tys.zł.

2. O godzinie 14:22 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Brzegu otrzymał zgłoszenie od dyżurnego pogotowia, że w Grodkowie do Szpitalnego Oddziału Dziecięcego przywieziono dziecko z objawami zatrucia tlenkiem węgla. Niezwłocznie podjęto decyzje o zadysponowaniu dwóch zastępów na miejsce zdarzenia celem sprawdzenia obecności tlenku węgla. Po dojeździe na miejsce, działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji wszystkich mieszkańców z budynku wielorodzinnego i sprawdzeniu całego obiektu przy pomocy miernika wielogazowego. Przeprowadzony pomiar potwierdził obecność tlenku węgla, stąd też dalsze działania polegały na przewietrzaniu pomieszczeń do momentu całkowitego wyeliminowania zagrożenia.

Komenda Wojewódzka PSP w Opolu

Dyżurny Operacyjny