11.12.2018r. Godz. 17:12Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 12.12.2011r

dodano: 12 grudnia 2011 o 13:12 | ostatnia aktualizacja: 12 grudnia 2011 o 23:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 12.12.2011r

5:39 A-4 228 km kierunek Katowice. Prawdopodobnie  samochód osobowy wpadł w poślizg i zjechał z pasa autostrady na pobocze. Samochodem podróżowały 3 osoby, w tym jedno dziecko. Poszkodowanymi zajął się ZRM. Działania zastepów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zakręceniu zaworu instalacji gazowej w pojeździe, oraz  odłączeniu  akumulatora. Po przebadaniu osoby biorące udział w zdarzeniu pozostały na miejscu zdarzenia.

7:24 Trasa Domaszowice - Siemysłów. (pow. Namysłów). Samochód osobowy dachował. Dwie kobiety jadące tym samochodem samodzielnie opuściły pojazd nie doznając obrażeń ciała.

8:35 Na odcinku drogi powiatowej Boroszów- Siemysłów ( pow. Namysłów)   również samochód osobowy dachował. Niestety w tym zdarzeniu jedna osoba - kierowca jest poszkodowana.

8:46 Na  odcinku  drogi wojewódzkiej Krzyżowice - Obórki samochód osobowy uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia kierująca pojazdem doznała obrażeń ciała. Po przebadaniu została zabrana do szpitala.

9:30 W miejscowości Krogulna doszło do zderzenia czołowego 2 samochodów osobowych. Dwie osoby poszkodowane zostały zabrane do szpitala przez ZRM przed przybyciem zastępów straży pożarnej.  Na czas prowadzenia działań ruch odbywał się wahadłowo.

9:36 koło Kąt Opolskich doszło do stłuczki 3 samochodów . 3 osoby  poszkodowane zostały opatrzone i zabrane do szpitala przez ZRM . Droga była całkowicie zablokowana.

o godzinie 13:06 na rozwidleniu drogi Opole- Brzeg- Nysa ( dawny grzybek koło Wrzosek) doszło do zderzenia 2 samochodów osobowych, którymi podróżowało 5 osób, w tym 2 dzieci. W wyniku tego zdarzenia wszyscy doznali obrażeń ciała.  Na czas prowadzenia działań droga w kierunku Nysy  była całkowicie zablokowana.

14:11 Na prośbę dyżurnego  pogotowia ratunkowego z Strzelec Opolskich zadysponowano w zastępstwie ZRM  1 zastęp straży pożarnej do miejscowości Rożniątów do  udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyżnie, który uległ rozległym oparzeniom przedniej części ciała w wyniku wybuchu pieca grzewczego 3 dni temu.

14:36 W Czarnowąsach przy ulicy Wolności, doszło do dachowania samochodu osobowego. 2 osoby  z poważnymi obrażeniami zostały zabrane przez ZRM do szpitala. Są utrudniejnia w ruchu.

17:11 Droga nr 94 Walidrogi - Nakło. Zderzenie dwóch samochodów osobowych. Strażacy wydobyli   z  samochodu uwięzioną 1 osobę, którą przekazano dla ZRM. Po opatrzeniu została ta osoba zabrana do szpitala.