09.12.2018r. Godz. 20:59Najnowsze interwencje

ważniejsze zdarzenia w dniu 12.12.2016r

dodano: 12 grudnia 2016 o 23:12 | ostatnia aktualizacja: 13 grudnia 2016 o 21:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 25 razy. Odnotowaliśmy 6 pożarów, 18 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostało 11 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 51 zastępów  w sile 210 strażaków.

O godz 12:51 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze mieszkania w K- Koźlu na ul. Pionierów. Na miejsce zadysponowano pięć zastępów straży . Przed naszym przybyciem z mieszkania zostały ewakuowane trzy osoby ( matka i dwójka chłopców), przez osoby postronne. Do pożaru doszło w pomieszczeniu kuchni od prawdopodobnie zwarcia instalacji elektrycznej. Straty oszacowano na 75 tys. Poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala z objawami zatrucia gazami pożarowymi.

W K-Kożlu na Alei Partyzantów doszło do zatrucia tlenkiem węgla. Z mieszkania ewakuowano trzy osoby (dwoje dorosłych oraz dziecko). Urządzenia pomiarowe wykazały stężenie 145ppm CO w powietrzu. Przyczyną był niesprawny piecyk gazowy w łazience.

SK OKW

asp.sztab. Piotr Labusga