16.12.2018r. Godz. 03:36Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 13.01.2013r.

dodano: 13 stycznia 2013 o 07:01 | ostatnia aktualizacja: 14 stycznia 2013 o 23:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 13.01.2013r.

1. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Głubczycach o godzinie 00:40 otrzymał zgłoszenie pożaru budynku jednorodzinnego w miejscowości Mokre. Natychmiast na miejsce zadysponowano 8 zastępów, tj. 36 strażaków, których działania polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na źródło ognia, oddymieniu i przeszukaniu pomieszczeń. Po wejściu strażaków do budynku objętego pożarem bardzo szybko ratownicy odnaleźli dwie osoby poszkodowane, które natychmiast ewakuowano na zewnątrz budynku, jednak obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon dwóch osób. W wyniku pożaru straty materialne oszacowano na 30tys.zł., a uratowano mienie o wartości 100 tys.zł.

_________________________________

Komenda Wojewódzka PSP w Opolu

Dyżurny Operacyjny

mł. kpt. Łukasz Olejnik

W dniu dzisiejszym strażacy wyjeżdżali do kilku wezwań związanych z tlenkiem węgla. O godz. 15:10 w miejscowości Zawiszyce pow. głubczycki, prawdopodobnie w wyniku pożaru suchego drewna składowanego przy piecu oraz powstałych gazów pożarowych, zatruciu uległa jedna osoba. Przed przybyciem jednostek straży, pożar został stłumiony przez sąsiada, a przebywającą tam osobę ewakuowano na zewnątrz. Pomimo resuscytacji prowadzonej przez zespół ratownictwa medycznego, poszkodowanej nie udało się przywrócić czynności życiowych. W pomieszczeniu gdzie wcześniej przebywała osoba poszkodowana pomiar stężenia CO wykazał 260ppm.

Prawdopodobnie nieszczelny przewód kominowy był przyczyną zadymienia w mieszkaniu przy ul. Krzyszowica w Brzegu. Strażacy wykonali pomiar, który wskazał 45ppm. CO, przewietrzono mieszkanie oraz mieszkania znajdujące się w tym pionie. Po ponownym pomiarze stężenia we wszystkich mieszkaniach (wynik negatywny), zezwolono mieszkańcom na powrót. Szczęśliwie podczas tego zdarzenia nikt nie został poszkodowany.

Tradycyjnie, poprzez pokazy sprzętu, zabezpieczenie pokazu sztucznych ogni oraz naukę techniki udzielania pierwszej pomocy, strażacy z całego województwa wspierali WOŚP

sporządził

Dyżurny Operacyjny Województwa