23.04.2019r. Godz. 12:02Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 13.02.2019 r

dodano: 13 February 2019 o 23:02 | ostatnia aktualizacja: 13 February 2019 o 23:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 20 razy. Odnotowaliśmy 7 pożarów, 11miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 5 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 57 zastępów w sile 200 strażaków.

Około godziny 12:25,  straż pożarna otrzymała zgłoszenie, że w miejscowości Łukowice Brzeskie na terenie dawnego PGR-u pali się budynek. Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar słomy na pierwszym piętrze ( poddaszu ) budynku gospodarczego wraz z dachem i więźbą. Początkowo pożar gaszono podając prądy wody na palący się dach i słomę. Następnie pożar dogaszono zrzucając słomę z poddasza na ziemię i polewając wodą.

O godzinie 12:44 do straży pożarnej wpłynęła informacja, że w Namysłowie przy ul. Władysława Reymonta domowa czujka tlenku węgla  pokazuje wysoką zawartość tego gazu mieszkaniu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że kobieta z małym dzieckiem opuścili mieszkanie przed przybyciem straży pożarnej.
Wmieszkaniu mimo wietrzenia nadal znajdował się czad. Działania straży polegały na ustaleniu źródła tlenku węgla i  neutralizacji zagrożenia. Kobieta z małym dzieckiem ze względu na narażenie, na działanie trującego gazu zostali zabrani do szpitala celem obserwacji.   

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania
Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP
asp. Jarosław Buhl