19.02.2019r. Godz. 07:18Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 13.03.2012

dodano: 13 marca 2012 o 14:03 | ostatnia aktualizacja: 14 marca 2012 o 10:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W Tarnowie Opolskim doszło do pożaru lokomotywy spalinowej znajdującej się na bocznicy kolejowej. Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia zastali lokomotywę spalinową po pożarze w części silnikowej. Pożar został ugaszony przed przybyciem jednostek straży pożarnej. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, zbadali pogorzelisko przy użyciu kamery termowizyjnej. Ze względu na odłączenie zasilania lokomotywy nie działały mechanizmy chłodzenia silnika i odczyt temperatury na bloku silnika oraz przyległych elementów wynosił ponad 600°C. Przystąpiono do schłodzenia tych elementów przy użyciu wody. Przyczyną pożaru był wyciek oleju na rozgrzane elementy.

Zabezpieczano skutki zdarzeń drogowych, w których dwie osoby zostały ranne. W pobliżu miejscowości Dąbrowa (powiat opolski) na drodze krajowej 46 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pięciu samochodów: trzech osobowych, jednego ciężarowego i jednego dostawczego. Jedna osoba została poszkodowana.