14.12.2018r. Godz. 11:25Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 13.03.2014r.

dodano: 13 marca 2014 o 22:03 | ostatnia aktualizacja: 14 marca 2014 o 07:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 13.03.2014r.

Na drogach województwa opolskiego doszło do kilku wypadków, gdzie poszkodowanych zostało 12 osób, najważniejsze zdarzenia to:

- na trasie Wilków – Bierutów w powiecie namysłowskim doszło do zderzenia samochodu osobowego z busem. Łącznie samochodami podróżowało 7 osób, cztery osoby nie uskarżały się na żadne dolegliwości i po przebadaniu przez przybyłego lekarza zostali na miejscu akcji. Natomiast kolejne trzy osoby (mężczyźni) uskarżali się na bóle w klatce piersiowej, bóle kręgosłupa i zostali przetransportowani do miejscowego szpitala. Działania strażaków z JRG Namysłów polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, odłączeniu akumulatorów oraz neutralizacji płynów silnikowych.

- w Kędzierzynie-Koźlu na ul. Mostowej doszło do potracenia przez kierowce samochodu osobowego dwóch rowerzystów. W wyniku tego zdarzenia strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom.

- w Zdzieszowicach w powiecie krapkowickim na skrzyżowaniu wylotowym z miasta doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. W wyniku tego zdarzenia ranne zostały trzy osoby, w tym jedno dziecko. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia , odłączeniu akumulatorów oraz neutralizacji płynów silnikowych.

W Krapkowicach na ul. Krasickiego zadysponowani zostali strażacy z miejscowej jednostki do pomocy policji w otwarciu mieszkania. W trakcie rozpoznania KDR ustalił, że wewnątrz znajduje się starsza schorowana osoba, z którą nie ma kontaktu od kilku dni. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, otwarciu mieszkania oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

Od początku roku notujemy bardzo dużą liczbę interwencji związaną z pożarami pokrywy gleby. Tylko podczas minionej doby odnotowaliśmy 69 tego typu zdarzenia a od początku roku interweniowaliśmy aż 984 razy.

Dyżurny Operacyjny Województwa

SK OKW PSP